Skała Rock Festival 2023

2 września 2023 roku odbyła się III edycja rockowego festiwalu SKAŁA ROCK FESTIVAL. W trzeciej edycji festiwalu zagrało 11 zespołów z różnych zakątków naszego kraju, w tym 9 zespołów w formie przeglądu a dwa zespoły jako gwiazdy wieczoru. Z roku na rok nasz festiwal przyciąga nowe rzesze fanów i wspaniałych wykonawców.

Ukoronowanie naszego festiwalu jest zawsze występ gwiazdy wieczoru. W tym roku w finałowym, emocjonującym koncercie zachwycili nas zespół MY WAY oraz ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI & 5 RANO – finalista 8 edycji The Voice of Poland.

Podczas III edycji Skała Rock Festival zagrali dla nas:

NIESŁUCHOWSKI – Warszawa
BEZ RESZTY – Kraków
KT. GREEN – Warszawa
TRACKSTONE – Tarnowskie Góry
BEZPRESJA – Toruń
AGATA NASIADKA – Kraków
CORAMINE – Warszawa
INCLUSION – Kraków
ARIADNE’S THREAD – Kraków

NIESŁUCHOWSKI (NAJLEPSZY WOKALISTA)

Niesłuchowski to wokalista, tekściarz, kompozytor i gitarzysta.

Z muzyką poznał się bliżej, mając 17 lat. To wtedy dołączył do pierwszego zespołu i od tamtej pory śpiewał w kilku kolejnych

z mniejszymi i większymi sukcesami.

Przez kilka lat grał ze Skubasem, zaśpiewał u boku Natalii Przybysz podczas koncertu MTV Unplugged, napisał i nagrał chórki na solową płytę Kielicha (Lady Pank).

Zagrał w sumie ponad 200 koncertów, m.in. na Woodstocku, Juwenaliach UW, SSGW, UAM, Męskim Graniu 2019 w Warszawie i wiele innych. Wystąpił także w I edycji The Voice of Poland, gdzie zajął 3. miejsce, co umożliwiło mu napisanie i nagranie piosenki „Nothing’s Wrong” z Anią Dąbrowską.

Dziś ma 34 lata, pisze własne piosenki i występuje pod własnym nazwiskiem.

Skład zespołu:

1. Piotr Niesłuchowski – wokal, gitara

2. Krzysztof Rukat – gitara, chórki

3. Dominik Waszczak – bas, chórki

4. Michał Skóra – perkusja

BEZ RESZTY

Zespół pochodzi z Krakowa.

Grają elektroakustyczny rock od 2018 roku.

W ich muzyce słychać głównie rocka ale także elementy bluesa, doprawione niewielką szczyptą funky. Grają własne kompozycje,

do własnych tekstów ale nie boją się korzystać z twórczości innych artystów, np. z tekstu S. Wyspiańskiego, K.I. Gałczyńskiego. W repertuarze mają także utwory inspirowane np. Wandą Rutkiewicz czy Zbigniewem Wodeckim.

Zazwyczaj można ich usłyszeć na południu Polski, ale są w stanie pojechać w zasadzie wszędzie, gdzie tylko znajdzie się dla nich scena. Zagrali mnóstwo imprez, zarówno na dużych scenach, m.innymi: Zlot Samochodów Volkswagen Garbojama, Festiwal Święto Ogrodów, Koncert support przed Sylwią Grzeszczak, koncert wraz z zespołem Koniec Świata, koncert podczas Nocy Ogrodów w ogrodzie Pałacu Czapskich w Krakowie oraz jeden z najważniejszych dla nich koncertów w Muzeum S. Wyspiańskiego podczas Nocy Muzeów w Krakowie. I oczywiście wiele kameralnych koncertów w klubach i pubach Małopolski, Śląska, Podkarpacia czy w Bieszczadach.

Ostatnio można ich było usłyszeć podczas Otwarcia Sezonu Winiarskiego Winnic Jurajskich, w pubie Inna Kultura w Żywcu, w kultowym krakowskim klubie Tu i Ówdzie, z którym zespół nawiązał stałą współpracę oraz w Tarnowie, w renomowanym klubie muzycznym Whiplash.

Zespół nagrał teledysk do utworu z tekstem S.Wyspiańskiego inspirowany krakowskimi plenerami związanymi ścisłe z życiem i twórczością S.Wyspiańskiego.

Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty.

Trzymamy kciuki!

Skład zespołu:

Dawid Pyrda – wokal

Mateusz Tomanek- wokal, inst. klawiszowe

Marcin Podraza – gitara

Rafał Podraza – perkusja

Tomasz Lis – gitara basowa

KT. GREEN

KT. Green to wesołe i smutne piosenki o miłości i niemiłości.

Zespół w obecnej formie istnieje od 2016 roku, jednak w 2023 zmienił się wokal.

Ich muzyka to mieszanka rocka alternatywnego z elementami elektroniki.

„Ciężko nam wskazać jakieś bezpośrednie inspiracje, raczej tworzymy to co nam aktualnie siedzi w głowie, po czym wykańczamy to po swojemu” – mówią o swojej twórczości członkowie zespołu.

W 2021 roku ukazała się epka zespołu pod tytułem Vision.

Zespół ma w swoim dorobku kilkadziesiąt koncertów, przeglądów oraz festiwali na terenie całego kraju. Obecnie wraca do koncertowania i tworzenia nowego materiału, tym razem w języku polskim.

Skład zespołu:

1. Katarzyna Adamowicz – wokal

2. Michał Bąkała – gitara, elektronika

3. Piotr Paszyński – bas

4. Aleksandr Ovsyannikov – perkusja

TRACKSTONE ( III MIEJSCE)

Trackstone – zespół rockowy reprezentujący głośne granie przepełnione mocnymi i wyszukanymi gitarowymi riffami oraz ekspresyjnym śpiewem.

Muzyka Trackstone to autorskie dzieło, bazujące na takich gatunkach muzycznych jak rock’n’roll oraz blues i czerpiące z nich to, co najbardziej wyraziste i wpadające w ucho. Większość utworów zespołu można określić jako rock’n’roll grany mocno i głośno, a ich brzmienie przywodzi na myśl największe hity ikon klasycznego rocka.

Twórczość Trackstone tworzą kompozycje głęboko zakorzenione w podstawowej formie rock’n’rolla, ozdobione odrobiną świeżości w brzmieniu (między innymi niestandardowymi jak na ten gatunek liniami basu inspirowanymi stylem funk i groove) i dopracowane do perfekcji, przez co przyciągają zarówno młodych fanów rocka jak i tych młodych duchem.

Skład Trackstone tworzą artyści ze Śląska mający za sobą lata doświadczenia, podchodzący do muzyki z entuzjazmem, kreatywnością i pasją.

Muzycy zespołu to koneserzy różnych gatunków muzycznych (rock, rock’n’roll, blues, hard rock, jazz, funk, soul), których połączyła pasja do grania. Mają za sobą lata doświadczenia, koncertów, nagrań oraz występów z licznymi znanymi artystami, takimi jak Ian Gillan, Mike Reno, Kevin Cronin, Janusz Panasewicz, Jan Borysewicz i wielu innych.

Skład zespołu:

1. Łukasz Kułacz – gitara,

2. Agata Zamirska – bass,

3. Paweł Kosiński – wokal,

4. Mysterious Drummer King – bębny

BEZPRESJA

BEZPRESJA powstała w 2019 roku w Toruniu,

jako miks muzycznych wrażliwości piątki ludzi.

„Choć każdemu z nas w duszy gra inna muza, na scenie łączy się to w całość, tworząc chwalebny miszmasz ludzkich kreatywności” –

mówią o swojej pasji członkowie zespołu.

W kociołku mają rock, pop, metal i pewnie jeszcze nieco innych gatunków, wymieszane tak by zaciekawić każdego!

Bez spinki, ale i z szacunkiem dla słuchacza!

Muzyczny kompromis – BEZ PRESJI i do przodu!

Skład zespołu:

Irmina Zabielska-wokal

Tomek Kowalski-gitara elektryczna

Adam Majdan-gitara elektryczna

Bartek Buczkowski-gitara basowa

Krystian Pruchnicki-perkusja

AGATA NASIADKA ( WYRÓŻNIENIE)

Agata Nasiadka to zespół, który zaskakuje połączeniem mocnych riffów z delikatnym akcentem pianina, tworząc tym samym unikalną mieszankę brzmień.

W ich repertuarze odnaleźć można zarówno ballady rockowe w stylu Guns’n’Roses, jak i szybkie, energetyczne kawałki.

Członkowie zespołu to pięć zupełnie odmiennych charakterów, które świetnie się uzupełniają. Głównym ogniwem spajającym muzyków jest tęsknota za czasami, w których rock był manifestem wolności i autentyczności.

Do tej pory mogliście usłyszeć zespół Agata Nasiadka w Klubie Muzycznym Ucho w Gdyni, w Rudeboy Club w Bielsku-Białej, czy też w Garage Pub w Krakowie. W tym roku zespół został półfinalistą eliminacji do 29. Pol’and’Rock Festival.

Jeśli poszukujecie emocji i niesamowitej atmosfery zaklętej w rockowej muzyce lat 90., a playlisty z muzyką z tamtego okresu znacie już na pamięć, koniecznie musicie poznać muzykę zespołu AN.

W październiku 2021 roku ukazało się ich pierwsze EP pt. „Love and Hate”. Motywem przewodnim płyty są relacje międzyludzkie, które intrygują oraz miasto, które inspiruje. W tym roku światło dzienne ma ujrzeć drugie wydawnictwo zespołu liczące 5 nowych utworów.

Członkowie zespołu:

Krzysztof Heinrich – gitara solowa

Maciej Jaworowski – gitara basowa

Dawid Lewandowski – gitara rytmiczna

Agata Nasiadka – wokal, pianino

Erdem Yıldız – perkusja

CORAMINE ( WYRÓŻNIENIE)

Zespół Coramine to zespół rockowy z Warszawy.

W ubiegłym roku zespół wydał debiutancką płytę.

„Wcześniej mieliśmy na koncie dwa single plus instrumentalną demo-Epkę” – mówią o swoich początkach członkowie zespołu.

Ostatnie nagrania zarejestrowali w składzie czteroosobowym a obecnie grają jako trio instrumentalne.

Odbiorcy dobrze przyjmują repertuar zespołu a ich utwór Far from Here dotarł na pierwsze miejsce listy przebojów Radia Bohema!

Gratulujemy!

Skład zespołu:

1. Łukasz Wiejak – gitara

2. Hubert Lewiński – bas

3. Michał Lewandowski – perkusja

INCLUSION ( II MIEJSCE)

Inclusion to podkrakowski zespół grający muzykę z gatunku Alternative Metal, pełen rytmicznych i melodycznych rozwiązań z zachowaniem muzycznej przestrzeni z ciężkim, nowoczesnym brzmieniem.

Elementami charakterystycznymi twórczości są emocje oraz energia, która niezmiennie wypełnia koncerty. Muzyka oparta jest na głośnych gitarowych riffach, ciasnej sekcji rytmicznej oraz melodyjnym wokalu.

Zespół w obecnym składzie gra od 2016 roku.

Inclusion posiada na koncie trzy EPki oraz wydany w 2022 roku debiutancki album The First Sound of Mars. Grupa zagrała wiele koncertów w Polsce oraz za granicą.

Zespół został doceniony przez krytyków oraz dziennikarzy muzycznych na wielu przeglądach artystycznych, a w ubiegłym roku zwyciężył Antyfest Antyradia, co umożliwiło zagranie na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival.

Inclusion zostało nominowane przez Antyradio do tytułu Polskiego Zespołu Rocku 2022, a utwór Tysiące dzięki głosom słuchaczy utrzymywał się przez ponad 2 miesiące w TurboTopie.

Od początku 2023 roku zespół pracuje nad nowym materiałem.

Skład zespołu:

Filip Przybylski – wokal

Jakub Miłek – gitara prowadząca

Maciej Chlebda – gitara rytmiczna i wokal wspierający

Mikołaj Cierniak – bass i wokal wspierający

Damian Baster – perkusja

ARIADNE’S THREAD – NIĆ ARIADNY ( I MIEJSCE)

Ariadne’s Thread – Nić Ariadny to ciekawy projekt muzyczny, stworzony w Krakowie przez wokalistkę i multiinstrumentalistkę Adriannę Zborowską.

Zespół wykorzystuje tradycyjne instrumenty i bazuje na różnorodnych inspiracjach poszczególnych członków grupy.

Łączenie nowoczesnego, metalowego brzmienia z archaicznymi dźwiękami, tworzy niepowtarzalny klimat ich utworów, które nawiązują do mrocznego i tajemniczego europejskiego folkloru, wywodzącego się z muzyki średniowiecznej, renesansowej, skandynawskiej i celtyckiej z elementami pierwotnego, pulsującego transu i energetycznego rocka i metalu.

Po wydaniu w 2019 roku debiutanckiej EPki „From The Very

Beginning”, zespół zagrał serię koncertów, a także występował na różnych polskich festiwalach. Ponad to, twórczość Ariadne’s Thread – Nić Ariadny można było usłyszeć w RockRadio Lublin.

Nazwa Ariadne’s Thread – Nić Ariadny pojawiła się także w wielu muzycznych portalach:

„From The Very Beginning” – „…to jeden z najciekawszych folkowych

debiutów, jaki kiedykolwiek słyszałem”.

Jeff, folkrock.com – „Sprawiają, że chcesz by powstało więcej tych „rozdziałów”. Miejmy nadzieję, wkrótce dostaniemy od nich album”.

Na początku lockdown’u w 2020 roku, skład opuściły trzy czwarte

zespołu, co pozwoliło wokalistce Adriannie na zmianę kierunku, w którym Ariadne’s Thread – Nić Ariadny podążył.

Do składu dołączyli: Sebastian Najder (Gitara akustyczna, chórki), Hubert Kalinowski (Gitara elektryczna), Adam Barry (Gitara basowa) & Paweł Czartoryski (perkusja).

Od tego momentu Ariadne’s Thread – Nić Ariadny stało się świeżym, folkowym zespołem z metalowym zacięciem, zyskując jeszcze większą przestrzeń i wolność do kreacji. Dodatkowo, za sprawą eklektycznego instrumentarium mogą koncertować na każdej scenie – od niewielkich klubów, po stadiony.

Skład zespołu:

Adrianna Zborowska- Vocals, hurdy gurdy, violin, tagelharp, piano, jouhikko.

Sebastian Najder – Acoustic guitar and backing vocals

Hubert Kalinowski – Electric guitar

Adam Barry – Bass guitar

Paweł Czartoryski – Drums

MY WAY ( SUPPORT GWIAZDY WIECZORU)

My Way to zespół grający od 2006 roku. Ich muzyki nie da się tak łatwo zaszufladkować. Najbliższym określeniem będzie chyba bluesrock. To muzyka pełna pasji i emocji oparta o dobre gitarowe granie.

W ich repertuarze znajdziemy nastrojowe ballady, rytmiczne bluesowe numery a także mocne hardrockowe kawałki śpiewane w języku polskim i angielskim. Różnorodna muzyka nie pozwala się słuchaczowi nudzić, zwłaszcza na koncertach, na których członkowie zespołu czują się jak ryba w wodzie.

Wydaje się, że kapela jest stworzona do grania na żywo. Zespół nagrał 3 wydane własnym sumptem płyty: „Many Ways” (2008 r.), „Wszyscy jesteśmy zagubieni” (2011 r.), „Pusty” (2015 r.). Obecnie trwają zaawansowane prace i szlify materiału na kolejną płytę a nowe utwory prezentowane są na koncertach.

Wyróżnieniem dla zespołu było supportowanie takich zespołów jak: Lombard, Dżem, The Healers, Ziyo, Cree, Lady Punk.

Zespół tworzą:

Łukasz Szlachetka – śpiew

Michał Bieniek – gitara

Michał Leśniewski – gitara

Michał Burtan – bas

Rafał Regulski – perkusja

ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI & 5 RANO ( GWIAZDA WIECZORU)

Zespół Łukasz Łyczkowski 5 RANO jest dowodem na to, że Rock&Roll nie umiera i jest nadal silny. Wokalistą zespołu jest Łukasz Łyczkowski, najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland!

Na kanale Youtube ich utwory wyświetlono już ponad 23 miliony razy.

Zespół istnieje na rynku muzycznym od 18 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce rockowej wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem oraz otwartością na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie.

Koncerty Łukasz Łyczkowski 5 RANO to rockowe show oparte na charyzmatycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych skąpanych w organach Hammonda i okraszonych znakomitą sekcją rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością.

Debiutancki album Zespołu ,,W drugą stronę” został wydany jesienią 2011 roku zdobywając pochlebne recenzje w branży muzycznej oraz uznanie publiczności. W tym okresie Łukasz Łyczkowski 5 RANO rozpoczyna pasmo sukcesów na uznanych festiwalach i zdobywa coraz większą rozpoznawalność.

W 2017 roku Łukasz Łyczkowski decyduje się na udział w najpopularniejszym programie muzycznym w Polsce – ,,Voice of Poland”. Finalnie zajmuje 2-gie miejsce stając się najlepszym męskim głosem VIII edycji tego show.

19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”. Zespół koncertuje po całej Polsce aby dotrzeć swoją muzyką do jak największego grona odbiorców i szerzyć Rock & Rolla.

19 marca 2022 roku Zespół wydaje trzeci album „CREDO” z udziałem znakomitych gości specjalnych, którymi niewątpliwie są Sebastian Riedel i Wojciech Cugowski.

Album ,,CREDO”– jak mówią sami muzycy – to ich najważniejsze dotychczasowe dzieło, przy którym mogli pokazać swoją dojrzałość. Jeszcze bardziej niż przy poprzednich wydawnictwach zacierają muzyczne granice i czerpią ze wszystkiego, co muzyka przyniosła im najlepszego. Eklektyczna mieszanka wpływów i pomysłów pozwala wymknąć się próbom sztywnego zaszufladkowania gatunkowego. Każdy utwór, choć zgoła inny, składa się na spójny przekaz skierowany prosto w słuchacza – ,,niesiemy płomień Rock & Rolla i mamy coś do powiedzenia”. Album swoim kunsztem okrasili Sebastian Riedel i Wojtek Cugowskim tworząc znakomite duety wokalne z popularnym ,,Łyczkiem”, wynosząc kompozycje na światowy poziom.

Zespół posiada oficjalny Fan Club „Czarne Anioły”, który wiernie i licznie stawia się na koncertach zespołu w różnych częściach kraju.

Skład zespołu:

Łukasz Łyczkowski – wokal, gitara akustyczna

Łukasz Łabędzki – gitara

Krzysztof Fiałka – bas

Arek Jurusz – klawisze

Emil Chamarczuk – perkusja


Galeria zdjęć z wydarzenia