Skała Rock Festival 2022

II SKAŁA ROCK FESTIVAL 2022 już za nami! ????‍????

Dobry ROCK w Skale? Tak to możliwe! A sobotni festiwal był tego dowodem! Druga edycja festiwalu przyciągnęła bowiem wielu fanów muzyki rockowej, którzy poza muzyką na żywo miło spędzili z nami czas. Na festiwalu nie zabrakło wyśmienitego punk rocka, rocka, heavy metalu, bluesa czy reggae. W przeglądzie zaprezentowały się zespoły, które dopiero zaczynają przygodę na scenie muzycznej, jak też te o ugruntowanej pozycji. Poczujmy wyjątkową atmosferę festiwalu, jego moc i siłę i wspaniałą energię, która emanowała ze sceny!

Podczas II edycji Skała Rock Festical zagrali dla nas:

TIME OF CHANGES

Zespół Time of Changes powstał na początku 2019 roku w Domu Kultury w Skale. Dom Kultury w Skale ogłosił wówczas nabór do zespołu muzycznego. Z przybyłych osób wyłonił się skład zespołu Time o Changes. Zespół ćwiczy w Domu Kultury, gra covery znanych wykonawców polskich i zagranicznych w stylu pop/rock. Po zmianach personalnych ukształtował się obecny skład zespołu, który nie zmienia się od dwóch lat. Zespół składa się z czterech osób: perkusisty Przemka, basisty Alka, gitarzysty Krzyśka oraz wokalistki i gitarzystki Emilki. Zespół zagrał wiele koncertów na terenie Gminy Skała m.in. podczas Dni Skały 2019, na piknikach rodzinnych, na otwarciu kompleksu sportowego w Rzeplinie. W repertuarze zespołu znajdują się hity muzyki rockowej i popowej, a w planach jest stworzenie własnego repertuaru pop-rockowego. Siłą zespołu jest różnorodność gustu oraz wieku.

Skład:
Emilia Sobczyk – śpiew, gitara
Krzysztof Duda – gitara
Aleksander Cyganek – gitara basowa
Przemysław Kaleta – perkusja


ROCKY ROAD CAKE (wyróżnienie dla wokalistki Gabrieli Ocieczek)

Rockowy charakter granej przez zespół muzyki odzwierciedla silne i wyjątkowe charaktery każdego z członków zespołu.
„Kiedy gramy razem, na słuchaczach wywiera to efekt: Yeah!” – mówią o sobie członkowie zespołu.
To jest prawdziwa muzyka!
Zespół Rocky Road Cake to zbieranina młodych ludzi, których połączyła muzyka i Skała.
Grupa rozwija się nieprzerwanie od kilku już lat, grając coraz ciekawszy repertuar.
Agresywne brzmienie gitary zapewnia Olek. Dziki rytm utrzymuje Bartek. Ciężkie linie wokalu wyśpiewuje Gabriela. Artystyczne linie basowe to zasługa Alka. Klimatyczne melodie na pianino i saksofon gra Jagoda.

Rockowy charakter granej przez nas muzyki
Odzwierciedla silne i wyjątkowe
Charaktery każdego z członków zespołu.
Kiedy gramy razem, na słuchaczach wywiera to efekt:
Yeah! To jest prawdziwa muzyka!

Rozwijamy się nieprzerwanie
Od kilku już lat, grając coraz ciekawszy repertuar.
Agresywne brzmienie gitary zapewnia Olek.
Dziki rytm utrzymuje Bartek.

Ciężkie linie wokalu wyśpiewuje Gabriela.
Artystyczne linie basowe to zasługa Alka.
Klimatyczne melodie na pianino i saksofon gra Jagoda.
Elektryzujący skład i polskie piosenki – RRC na II Skała Rock Festiwal!


BRIGHTER COLOURS (wyróżnienie)

Brighter Colours to krakowski projekt muzyczny zapoczątkowany w 2019 roku przez dwójkę przyjaciół, który z biegiem czasu rozrósł się do czteroosobowego kolektywu. Od samego początku swojego istnienia stawiają na własną twórczość i zabawę dźwiękiem. Pod koniec lipca 2022 roku wydali debiutancką EPkę „Spacement Tapes”, która zawiera 5 utworów zarejestrowanych podczas jednego z koncertów.
Świetnie czują się w nurcie indie oraz alternatywnego rocka, ale w ich repertuarze nie brakuje przyjemnych dla ucha popowych melodii, inspiracji kultową muzyką lat 70-tych oraz charakterystycznych harmonii śpiewanych przez dwójkę wokalistów. Ich koncerty to bogata paleta kolorów na której znajdziecie zarówno energetyczne i żywiołowe numery, nostalgiczne piosenki jak i utwory idealnie rezonujące z pogodnym uśmiechem na twarzy
Jake Koch – gitara elektryczna i wokal
Michał Pietraszek – klawisze
Kasia Kobuszewska – gitara basowa i wokal
Bartłomiej Pąprowicz – perkusja


KOŁTUN (wyróżnienie)

Zespół Kołtun powstał pod koniec 2013 roku w Krakowie z inicjatywy wokalisty i autora wszystkich piosenek – Andrzeja „Busza” Ciochonia. W kilka miesięcy po powstaniu pierwszego składu nagrano demo, które określiło styl kapeli. To pełna energii mieszanka muzyki reggae, rocka i punka, z zaangażowanymi społecznie, osobistymi tekstami. Kołtun dostał się do finału konkursu Megafon organizowanego przez Radio Kraków, wystąpił również na Scenie Konkursowej festiwalu Slot Art Festiwal w 2014 roku. Z plenerowych koncertów warto wspomnieć krakowskie Czyżynalia i nowosądeckie Juwenalia. Jednak dla zespołu najbardziej liczyły się wspólne występy z legendami polskiej alternatywy – zespołami Kult i Farben Lehre, które odbywały się na przestrzeni wielu lat. W 2022 roku zespół dostał się do finału konkursu festiwalu Reggae na Piaskach.
Kołtun ma na swoim koncie 3 płyty, Najbardziej zależy nam na koncertowaniu i promowaniu naszej muzyki. Przez kapelę przewinęło się bardzo dużo muzyków.
Obecnie jesteśmy 5-cio osobowym składem, który wierzy, że najlepsze dopiero przed nimi


KOSZUTOSTY

Koszutosty to ostre solówki przeplatane romantycznymi spowolnieniami. Ciężkie gitarowe riffy zwieńczone śpiewnymi refrenami. Pełen wachlarz emocji zawarty w rockowych utworach.
Skład:
Marcin Koszuta – wokal, gitara elektryczna
Piotr Zwoliński – bass
Dawid Borkowski – perkusja
Tomasz Jakubiak – gitara elektryczna


MOON VALLEY (I miejsce)

Moon Valley to zespół założony w Krakowie pod koniec 2020 roku, tworzący własny materiał, inspirowany szerokim spektrum odmian muzyki rockowej, w szczególny sposób nawiązujący do brzmienia lat 70. i 90.
Grupę współtworzą: gitarzysta – Zbigniew Liśkiewicz, wokalista – Michał Tadeusz Golonka, basista – Mirosław Drzyzga oraz perkusista – Paul Chapman.
Zespół wydał swoją debiutancką płytę pod koniec 2021 roku i kilkukrotnie zagościł na scenach krakowskich klubów. Utwory zawarte na albumie czerpią z pop-rocka, grunge’u oraz stoner rocka. Teksty koncentrują się na nieprzewidywalności życia oraz ograniczonej kontroli nad nim.


SICK SAINTS (II miejsce)

Sick Saints to nowo powstała krakowska grupa rockowa charakteryzująca się świeżym spojrzeniem na legendarne brzmienia muzyki rockowej za czasów swojej świetności. Nietuzinkowe postaci które definiują takie cechy jak technika, scenicznie szaleństwo oraz ciężkie brzmienie.
Trio zyskiwało doświadczenie na międzynarodowych scenach m.in w Niemczech, Anglii czy Chinach oraz krajowych na takich festiwalach jak Jarocin czy Orange Warsaw Festiwal.
Muzycy występowali u boku takich artystów jak: Coma, Organek, Kult, Hey, Agnieszka Chylińska, Brodka czy Lao Che.
SICK SAINTS to:
Mighty Mike – gitary
St. Tommy – perkusja
The Snake – wokal Sick M – bass


AFTERLIE

AfterLie to częstochowska grupa rockowa, której korzenie sięgają roku 2011 kiedy to muzycy tworzyli jeszcze rdzeń innej formacji.
Członkowie zespołu słuchają i lubują się w czasem skrajnie różnej muzyce, co w znaczący sposób wpłynęło na wyjątkowe brzmienie ale i różnorodny materiał – od funkowej lekkości po progresywne „mięsko” z lekką nutą dekadencji.


DLACZEGO!?

Dlaczego to mocna muzyka rockowa z mocnymi, polskimi tekstami!
Zespół Dlaczego powstał w 2019 roku w Krakowie, z zamiarem grania muzyki punkrockowej.
Z czasem jednak poszerzył swoje brzmienie o elementy charakterystyczne dla metalu (np. wolniejsze i cięższe rytmy i szybkie, „metalowe” solówki) a w repertuarze pojawiły się ballady. Wraz ze zmianami w składzie, zrezygnowano z wyraźnego podziału na gitarę rytmiczną i solową, wprowadzając dwie równorzędne gitary, które grają naprzemiennie partie solowe i rytmiczne, a w niektórych utworach występują jednoczasowo jako dwie, przeplatające się gitary solowe.
Ważnym elementem piosenek zespołu są teksty, śpiewane po polsku, dotyczące istotnych tematów i pozostawiające dużo miejsca na własną interpretację słuchacza.
Obecny skład zespołu Dlaczego!?:
Radosław Skibiński – wokal, teksty
Marcin Mucha – gitara basowa, II wokal
Emil Pisarski – gitara
Bogdan Markiewicz – gitara
Giulio Sclaunich – perkusja
Byli członkowie zespołu Dlaczego!?:
Krzysztof Mazgaj – gitara
Krzysztof Grodzicki – gitara
Obecnie w MZX studio w Krakowie zespół kończy nagrywać swój pierwszy album, który ukaże się w 2022 roku i będzie zawierał 11 piosenek autorskich, oraz coverową wersję The Clash „London Calling” – “Warszawa płonie”.
Do tej zespół Dlaczego udostępnił dwie piosenki z nadchodzącej płyty, utrzymane w stylistyce punk rocka:
„Ona i on” (która mówi o nieskomplikowanych relacjach damsko-męskich), oraz
„Warszawa płonie” (piosenka o Powstaniu Warszawskim, przedstawiająca ten temat z historyczną starannością, a jednocześnie bez zbędnego patosu). W piosence „Warszawa płonie” gościnnie wystąpiła Bird Anni.


SNOWBLIND (III miejsce)

Snowblind to śląska formacja powołana do życia w 2015 r., której skład tworzy Bartek Płaszewski (wokal), Adrian Klimasz (gitara), Marcin Kaliński (bas), Marcin Wyrczyński (perkusja).
Muzyka Snowblind to mieszanka rocka oraz metalu.
W 2018 r. zespół zagrał na 24 Pol’and’Rock Festival, podczas którego wystąpił na scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny. Laureaci Skoda Auto Muzyka, Alps Music Challenge, Mayday Rock Festival, Festiwal Error, Rock May Festival, Rock-Time, Festiwal Gramy Nad Prosną, Letni Festiwal Rock, Free Art Fest From Poland oraz wielu innych wydarzeń.
Formacja zagrała do tej pory kilkadziesiąt koncertów m.in. u boku: Nocny Kochanek, Acid Drinkers, SIQ, Materia czy Proletaryat.


STONDWAVE (support)

Zespół stondwave działa od lipca 2018 roku, w pięcioosobowym składzie: Mateusz Kania, Piotr Żebrak, Szymon Kubit, Tomasz Kubit, Marcin Durman.
Muzyka wykonywana przez zespół, to rock z domieszką bluesa, ale muzycy ponieważ lubią eksperymentować, często zapożyczają inne brzmienia. Muzycy trzymają się z dala od studia nagraniowego, a jeżeli już prezentują swoje nagrania, to są to albo wykonania koncertowe, albo zarejestrowane na tzw. „setkę”.
stondwave, to zespół koncertowy, dobrze sprawdzający się zarówno na dużych scenach, jak i w małych klubach. Grupa rzadko uczestniczy w Konkursach muzycznych, stąd brak większych osiągnięć na tym szczeblu.
W swoim repertuarze grupa ma obecnie 21 piosenek autorskich do tekstów w języku polskim.


CHŁOPCY Z PLACU BRONI (GWIAZDA WIECZORU)

Chłopcy z Placu Broni Zespół wznowił działalność w 15 rocznicę śmierci lidera zespołu Bogdana Łyszkiewicza.
Powracamy z inicjatywy dobrego serca i pozytywnych wibracji jakie niosą utwory nieżyjącego lidera grupy. Chcąc jak najdłużej zatrzymać w pamięci te wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni postanowiliśmy reaktywować zespół wykonując jego największe przeboje: O Ela, Kocham Cię, Aeroplan, Jezioro Szczęścia, Kocham Wolność i wiele innych piosenek.
Do zobaczenia na koncertach!
Skład zespołu:
Wojtek Namaczyński – Perkusja
Franz Dreadhunter – Gitara basowa
​Robert Gliński – Gitara
Szymon Pejski – Gitara , Voc
Paweł Król – Gitary
Tomasz Holewa – Klawisze


Galeria zdjęć z wydarzenia