Skała Rock Festival 2021

Podczas I edycji Skała Rock Festival wystąpili dla nas:

Time Of Changes

Zespół Time of Changes powstał na początku 2019 roku w Domu Kultury w Skale. Po zmianach personalnych ukształtował się obecny skład zespołu, który nie zmienia się od dwóch lat. Zespół składa się z czterech osób: perkusisty Przemka, basisty Alka, gitarzysty Krzyśka oraz wokalistki i gitarzystki Emilki. W repertuarze znajdują się hity muzyki rockowej i popowej, a w planach jest stworzenie własnego repertuaru pop-rockowego. Siłą zespołu jest różnorodność gustu oraz wieku.

L!GHTN!NG

L!GHTN!NG to elektryzujący duet w klimatach hard & heavy. Zespół tworzą tylko dwie osoby, ale dzięki podpięciu gitary do 3 różnych wzmacniaczy tworzą iluzję brzmienia całego zespołu. Przygotujcie się na chóralne refreny, mocne riffy i potężne dropy. Jedyny taki koncert na którym usłyszycie autorski materiał z pogranicza hard rocka i heavy metalu z delikatną dawką elektroniki oraz filmową epickością. 

MAJOR TOM AND THE STURDUST

Z muzyką jesteśmy związani od dawna, jeszcze w szkole razem z Kasprzyk (perkusja) założyliśmy garażowy cover band. 4 lata spędziliśmy na katowaniu kawałków ukochanej Metallicy oraz piciu różnej maści napojów alkoholowych. Koniec liceum był również końcem wspólnego grania. 15 lat później postanowiłem wrócić do gry z ludźmi i przez 2 lata grałem w różnych składach i konfiguracjach do momentu kiedy nie spotkałem Kasprzyka idąc spacerem po sądeckim rynku

BESTO

Krakowski zespół który dzięki wieloletnim poszukiwaniom oryginalnego brzmienia połączył wiele nurtów. Rock, rap, ostre brzmienie gitar i perkusji oraz mocny wokal – inaczej mówiąc niesamowita energia, dobra zabawa ale też chwila zadumy. Głównym przekazem zespołu jest zwrócenie uwagi na problemy dnia codziennego szarego człowieka, takie o których nie mówi się głośno. Właśnie to definiuje pierwszy koncepcyjny album zespołu.

Rocky Road Cake

Jesteśmy zbieraniną młodych ludzi, których połączyła muzyka i Skała. Członkowie grupy zmieniali się i w składzie, w którym zaprezentujemy się gramy około rok. W RRC, w rytmie i dobrym humorze utrzymuje nas Bartek Herian – perkusja, line basową i głos w dyskusji twardo trzyma Alek Cyganek – bas, szybkie rozkminy i bezcenne komentarze Olek Gugulski – gitara elektryczna , berło i władzę dzierży Gabriela Ocieczek – wokal i jako najnowszy (można by rzec – podwójny) nabytek wystąpi Jagoda Ocieczek – klawisze i saksofon. Jako zespół głównie coverowy gramy muzykę polską jak i zagraniczną. Na I Skała Rock Festiwal 2021 usłyszycie naszą rockową odsłonę.

STONDWAVE

Grupa komponuje piosenki autorskie z tekstami w języku polskim. Korzenie zespołu sięgają marca 2001 roku. Obecny materiał jest mieszanką rocka z bluesem, choć grupa często też wykorzystuje współczesne brzmienia, cały czas eksperymentując. Od niedawna zespół zmienił nazwę, aby odciąć się od dotychczasowej nazwy, gdyż z pierwszego składu „Elefantes” pozostał jedynie perkusista. Obecny skład komponuje jednak zupełnie nowe piosenki i aranżując na nowo te starsze. Zespół na co dzień działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Charsznicy.

Quick Shifter

Młody zespół utworzony w Krakowie, zorientowany na klasyczne brzmienie muzyki gitarowej lat siedemdziesiątych. W swoim stylu mieszamy takie gatunki jak classic rock, hardrock oraz bluesrock. Dzięki tej fuzji staramy się wypracować swoje unikalne brzmienie bazując na fundamentach muzyki rockowej. Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowywania utworów na naszą pierwszą płytę, nasze utwory reprezentują brudne dźwięki gitary, mocne brzmienia perkusji i bassu oraz teksty, których tematyka porusza zróżnicowane kwestie.

Alergen (support)

ALERGEN to krakowski kwartet, który od 2005 r. nieprzerwanie funkcjonuje na polskim rynku muzycznym. W świadomości słuchaczy zaistnieli miedzy innymi dzięki świetnym koncertom oraz piosence „Kiedy odejdziesz”, która jeszcze przed premierą pierwszej płyty (maj 2014 r.) z sukcesem zadebiutowała na liście przebojów „Gorąca 20″ Radia Eska.

Latające Talerze (Gwiazda wieczoru)

Jesteśmy czwórką facetów, których łączy wieloletnia przyjaźń i miłość do muzyki. Każdy z nas gra od wczesnej młodości a razem gramy jako LATAJĄCE TALERZE już od roku 2000. Dzięki temu mamy wielkie szczęście robić w życiu to co kochamy najbardziej! Przejechaliśmy tysiące kilometrów, zużyliśmy kilogramy strun, połamaliśmy setki pałek, nie przespaliśmy niezliczonych nocy, podczas których zwiedziliśmy dziesiątki miast…


Galeria zdjęć z wydarzenia